مجتمع آموزش عالی تاریخ سیره و تمدن اسلامی
جستجو
Close this search box.

نرم افزار «خورشید هدایت» مجموعه ای چندرسانه ای است که به عنوان جامع ترین نرم افزار با موضوع امام علی النقی(ع) به همت مؤسسه عروج اندیشه ماندگار تولید و منتشر شده است. نرم‌ افزار «خورشید هدایت» که در مراسم اختتامیه جشنواره «امام من»(سال 1391) رونمایی شد، مجموعه‌ای چندرسانه‌ای است که به عنوان جامع‌ترین نرم‌افزار با موضوع امام علی‌النقی(ع) است که به همت مؤسسه عروج اندیشه ماندگار تولید و منتشر شده است.

بنابر این گزارش، در این نرم‌افزار علاوه بر مطالبی ذیل عناوین اصلی «امام هادی(ع)»، «تولی و تبری» و «مهدویت»، مشخصات کتاب‌ها و سایت‌های مرتبط با امام هادی(ع) ذکر شده و در بخش تلفن همراه و نگارخانه امکاناتی از قبیل نرم‌افزار، تم و تصویر زمینه، ادعیه و زیارت، مولودی و مداحی، گالری تصاویر و گفتمان ارائه شده است.

«زندگانی امام هادی(ع)»، «جلوه‌هایی از شخصیت امام(ع)»، «علوم و معارف حضرت(ع)»، «اصحاب امام(ع) و راویان حدیث شأن»، «امام هادی(ع) در کلام بزرگان»، «نقش امام هادی(ع) در گسترش تشیع بین ایرانیان»، «امام هادی(ع) و شبکه گسترده وکالت»، «فضائل امام هادی(ع)»، «کرامات امام هادی(ع)»، «امام هادی(ع) و مناظرات»، «پاسخ به شبهات» و بخش «مقالات» از عناوین فرعی ذیل عنوان اصلی امام هادی(ع) است.

در بخش «تولی و تبری» نیز مباحثی به مناسبت یادآوری جایگاه این فروع دینی آورده شده که از جمله عناوین آن می‌توان به «فلسفه تولی و تبری از نگاه قرآن و روایات»، «تلازم تولی و تبری از دیدگاه معصومین(ع)، «اهمیت تولی و تبری از دیدگاه معصومین(ع)، جایگاه برائت در مکتب اهل بیت(ع)، تولی و تبری در روایات اسلامی، سخنان معصومین»، «ولایت و محبت خاندان رسالت»، «تولی و تبری در آیات قرآن و روایات معصومین» و «شرح و تفسیر تولی و تبری» اشاره کرد.

«امام شناسی در محضر امام هادی(ع)»، «نقش امام هادی(ع) در اندیشه مهدویت»، «به‌سوی عصر طلایی ظهور»، «عباسیان در تقابل با مهدویت»، «سایه‌ای بر خورشید»، «نخستین سفیر امام زمان(عج)»، «امام‌شناسی با جامعه کبیره» و «نرجس خاتون» نیز مطالب بخش «مهدویت» این نرم‌افزار است.

گفتنی است که تمام آثار رسیده به اولین جشنواره «امام من» در نرم‌افزار «خورشید هدایت» گنجانده شده و همچنین این نرم‌افزار از امکانات پژوهشی‌ای مانند جستجو، مقایسه کتب، نشانه‌گذاری، حاشیه نویسی، چاپ، پیش نمایش چاپ، فیش‌برداری، رنگی کردن متن انتخابی، دفترچه یادداشت و تغییر نوع رنگ و اندازه قلم برخوردار است.

 

منبع: ایکنا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *