مجتمع آموزش عالی تاریخ سیره و تمدن اسلامی
جستجو
Close this search box.
سخن تاریخ و انتشار کتاب «تاریخ معاصر ایران»

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «تاریخ معاصر ایران» تالیف موسی نجفی و موسی فقیه حقانی از سوی نشر آرما راهی بازار چاپ و نشر شد.

«تاریخ معاصر ایران» با بیانی نقلی و تحلیلی به تاریخ پنج قرن اخیر ایران، مروری کلی بر وقایع و رویدادهای پیش آمده از زمان صفویه تا انقلاب اسلامی دارد.

این کتاب که به مسائلی از قبیل بیداری اسلامی، اقتصاد مقاومتی، فراماسونری و انجمن‌های مخفی، تولد دوباره ایران در سایه تشیع، جنگ‌های ایران و روس، وضع ایران از عهدنامه ترکمانچای تا انقلاب مشروطه، نوگرایی در عصر قاجار، تحولات سیاسی و اجتماعی عصر مشروطه، کودتا، روی کار آمدن رضاخان پهلوی، نهضت تحریم تنباکو، انقلاب ۱۳۵۷ و افول حکومت پهلوی پرداخته است گذری به عمق تاریخ قرون اخیر زده است.

از نکات مثبت این کتاب می‌توان توجه نویسندگان به بیان وقایع و حکایات به صورت خلاصه و در خلال مباحث اشاره کرد که بر جذابیت این کتاب افزوده است. نویسندگان «تاریخ معاصر ایران» با نگاهی متفکر و صاحب اندیشه با هدف بررسی مسائل تاریخی ایران این کتاب را به رشته تحریر درآورده‌اند.

کتاب «تاریخ معاصر ایران» تالیف موسی نجفی و موسی فقیه حقانی در ۳۰۴ صفحه، شمارگان ۵۰۰ نسخه و بهای ۲۰۰ هزار تومان از سوی نشر آرما راهی بازار چاپ و نشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *