مجتمع آموزش عالی تاریخ سیره و تمدن اسلامی

نهادها و مؤسسات

کتابخانه تخصصی امام علی(ع) در مشهد مقدس

همزمان با هفته غدیر و مقارن با سال امام علی(ع) در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، مشهد مقدس، کتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین علی(ع) گشایش یافت و با مسؤولیت جناب مستطاب آقای محمد مجتهدی، رسما فعالیت علمی فرهنگی خود را آغاز کرد.

مرکز تحقیقات امام علی علیه السّلام

این مرکز در پی نامگذاری سال 1379 با نام مبارک امیرالمؤمنین علی علیه السّلام ازسوی مقام معظم رهبری و به دنبال تصویب ستاد بزرگداشت سال امام علی علیه السّلام از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی و برگزاری کنگره بین المللی «امام علی علیه السلام و عدالت، وحدت و امنیت» با

مؤسسه امام على عليه السلام

مؤسسه امام على (ع)، مؤسسه‏ اى علمى، فرهنگى. عقيدتى و تبليغى است كه در جهت نشر اهداف، آرمانها و معارف دينى و مذهبى مى‏ كوشد.

مؤسسه تحقيقاتى اميرالمؤمنين عليه السلام

تاريخچه و اهداف مؤسسه تحقيقاتى اميرالمؤمنين عليه السلام فكر تشكيل مؤسسه جهت بررسى و تحقيق و استخراج علوم و فنون و نيازمنديهاى انسان از منابع روايى و حديثى در سالها ى 53 ـ 54 در روح ما قوت گرفت.

مدرسه امام اميرالمؤمنين عليه السلام

گزارش فعاليت مدرسه امام اميرالمؤمنين عليه السلام و امام حسين عليه السلام در زمينه نهج البلاغه در مدرسه امام اميرالمؤمنين(ع) و امام حسين(ع) دو گونه تلاش در راه تبيين و معرفى نهج البلاغه انجام شده و در حال انجام است:

مرکز تخصصی غدیرستان کوثر نبی(ص)

این مرکز با تیمی مرکب از فرهیختگان و متخصصین حوزه ودانشگاه،هنرمندان رشته هاي مختلف، مردم ولایت مدار،هیئات مذهبی و کسبه بازار سعی نموده تا در عرصه هاي مختلفِ تبلیغ به صورت جهانی،اقدام به نشر معارف متعالی غدیر نماید.

کتابخانه تخصصی غدیر در دست افتتاح

کتابخانه تخصصی امام علی(ع) افتتاح می شود. کتابخانه تخصصی امام علی(ع) وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با برخورداری از 10 هزار جلد کتاب، همزمان با عید غدیر راه اندازی می شود .این کتابخانه شامل سالن مطالعه، مخزن، نشریات ادواری، مرجع و خدمات فنی است و به صورت قفسه