معرفی کتاب|گزارش و مصاحبه|مقالات گروه|صفحه اصلی
مقالات حضرت خدیجه س
نقش طاهره قریش خدیجه در زندگی و پیروزی حضرت محمد (ص)
مناسبات اقتصادی و روابط شغلی حضرت خدیجه علیها السلام با پیامبر اکرم (ص)
تست
بررسی و نقد آراء مستشرقان درباره زندگانی حضرت خدیجه علیها السلام
خدیجه ام المومنین بی تکرار
گوشه ای از فضایل حضرت خدیجه سلام الله علیها در بحار الانوار علامه مجلسی رحمه الله علیه
نقش حضرت خدیجه(ع) در پیشرفت اسلام

منتشر شده در :1400/02/03
بازدید:0

نویسنده: اکبر حمید زاده؛ حدودا شصت و هشت سال پیش از هجرت نبوی، در خانۀ خویلد فرزند اسد، که خود از نام آوران جزیرةالعرب و از سیادت و بزرگی خاصی برخوردار بود، فرزند دختری به دنیا آمد که نام او را «خدیجه» گذاشتند. هرگز قابل پیش بینی نبود، که سرنوشت این کودک چگونه با سرنوشت امتی گره خورده، و شأن و شخصیت او عالم گیر خواهد شد، و خدای متعال فرستادۀ خویش را در سخت ترین شرایط، ممکن به وسیله او و به دست او یاری و مساعدت خواهد کرد.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...

منتشر شده در :1400/02/03
بازدید:0

نویسنده: منصوره اعتمادی؛ خدیجه دختر خویلد بن اسد بن عبدالعزی نجیب زاده ای ثروتمند بود که در عصر جاهلیت ـ که زنان از شأن و منزلتی برخوردار نبودند و دختران بسیاری پس از تولد زنده به گور می گردیدند ـ به تجارت و امور بازرگانی مبادرت می کرد. وی با سرمایه ای که در اختیار داشت مردانی را استخدام نموده بود تا با سفر به مناطق دیگر به خرید و فروش کالاهای مورد نظر او بپردازند. او با کسانی که در امر تجارت به وی یاری می رساندند قراردادی به شکل مضاربه یا اجاره امضا می کرد. یکی از نام آشناترین مردان آن روزگار رسول خدا(صلی الله علیه وآله) بود که به سبب ویژگی های برجسته اخلاقی مانند راست گویی و امانت داری زبانزد همگان بود و خدیجه نیز به شایستگی او ایمان داشت.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...

منتشر شده در :1399/08/06
بازدید:0

زندگانی و شخصیت حضرت محمد ص به عنوان پیامبر دین مبین اسلام، همواره مورد توجه شرق شناسان بوده است. در خانواده پیامبر ص ، حضرت خدیجه ع ، به عنوان اولین همسر و نخستین ایمان آورنده به ایشان در عصر مکی، نقش برجسته ای در مراحل ابتدایی دعوت رسول الله ص داشت. براین اساس، ابعاد مختلف زندگانی حضرت خدیجه ع ، در آثار مستشرقان نمود و تجلی فراوانی داشته است.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...

منتشر شده در :1399/02/17
بازدید:0

نویسنده: عباس جعفری (فراهانی)؛ دهمین روز از ماه مبارک رمضان در تقویم هجری سالروز رحلت حضرت خدیجه (س) است، نخستین بانویی که به اسلام ایمان آورد و همراه و یار پیامبر (ص) در همه سختی ها و مشکلات گسترش دین خاتم بود و به تعبیر رسول اکرم (ص) جزء چهار زن برتر عالم است.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...

منتشر شده در :1399/02/17
بازدید:0

نویسنده: سید حسین خادمیان نوش آبادی؛ آن مخدّره سلام الله علیها تنها همسر عذرای پیامبر صلوات الله بود و لذا مورخین بزرگ مانند ابن شهر آشوب می نویسند:《 اِنّ النَّبی صلواتُ الله تَزَوَّجَ بِها وَ کانَت عَذرَا ء 》 قطعا پیامبر صلوات الله وقتی با خدیجه ازدواج نمود که وی دوشیزه بود و حضرت خدیجه جزء پیامبر صلوات الله ، هیچ همسری نداشت.

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...

منتشر شده در :1399/02/17
بازدید:0

نویسنده: محمدتقی پورمحمدی؛ عن ابی جعفر علیه السلام قال حدث ابو سعید الخدری ان رسول الله صلی الله علیه و اله قال :ان جبرئیل علیه السلام قال لی لیله اسری بی حین رجعت و قلت یا جبرئیل هل لک من حاجه ؟ قال حاجتی ان تقرء علی خدیجه من الله و منی السلام و حدثنا عند ذالک انها قالت حین لقیها النبی الله صلی الله علیه و اله فقال لها الذی قال جبرئیل فقالت ان الله هو السلام و منه السلام و الیه السلام و علی جبرئیل السلام

مطالعه بیشتر... اضافه کردن دیدگاه...
ادامه اخبار...
مقالات گروه

تست

تست